Dojazd do bazy Wakacji z Pasją – Międzygórza

Opublikowano .

Z Wrocławia należy jechać drogą nr 8 w kierunku Kudowy Zdrój by przed Kłodzkiem skręcić w lewo i kierować się na Międzylesie, Brno. Jedziemy tą drogą (DK33) aż do Domaszkowa i tam na rondzie zgodnie ze znakiem skręcamy w lewo kierując się na Międzygórze.

polskaPo przejechaniu ok 6 km MIJAMY zielony znak informacyjny Międzygórze, następnie brązowy znak informujący o atrakcjach Międzygórza i dojeżdżamy do białego znaku informacyjnego – „teren zabudowany”(dotyczy Międzygórza) za znakiem skręcamy w stromą drogę asfaltową w prawo(znaki na Pensjonat „Krokus” i „Pod Dobrym Humorem”) trzymamy się tej drogi przez następne 3km…

Chata, znajduje się niemal na szczycie góry – Jawornica Górna. Dojazd wymaga sztuki cierpliwości jak również zaakceptowania stanu iż w Polsce są jeszcze takie miejsca gdzie asfaltowa droga się kończy…a nie znaczy to że jest to koniec świata… .

grafika-dojazd-mapka-googleNależy trzymać się tej drogi aż do momentu kiedy minie się zabudowania, wjedzie się w las, droga zmieni się w szutrową, następnie znów asfalt, po lewej stronie będzie „Chata Lidia” tu należy wykorzystać asfaltowy odcinek i przycisnąć pedał gazu, ale niezbyt prędko…naprzeciw Lidii znajduje się pięknie ukwiecona chałupa, warto się jej przyjrzeć. Po szybkim asfaltowym odcinku (600m dalej) po prawej jest „Orańska Bed & Breakfast” – można tu kupić pyszne sery …ale trzeba jechać dalej w górę. Znów droga szutrowa, i taką już lekko dziurawą dojedzie się do celu. Wyjeżdżając z lasu otworzą się przed Państwem przestrzenie, proszę złapać oddech i dalej jechać – po 1km od momentu wynurzenia się z lasu będzie kapliczka i znak w lewo „Rancho u Bolka”, tutaj nie skręcamy. Przy kapliczce należy dalej jechać prosto i kierować się na dom z czerwonym dachem i stodołą chylącą się do Ziemi. Należy skorzystać z pierwszej możliwej okazji i przy „rogaczu” skręcić w lewo. Ufff , cel osiągnięty.

Partnerzy